top of page

Badžanas

 

"Dievs tik tiešām pazaudē sevi mūzikā. Dziedot Dieva vārdu, var saplūst ar Dievu.Tādēļ tiek ieteikts koris, kolektīva dziedāšana. Neviens cits garīgs rituāls nav tik valdzinošs kā dziedāšana... Kad jūs lūdzaties vienlaicīgi dziedot, lūgšanas piepildīsies. Tātad mūzika ļauj jums saplūst ar Dievišķo. Mūzika ir Dieva dāvana... Mūzika ir svētīga; tā ir viegls ceļš uz Dievu."

 

Badžanu kopīga dziedāšana palīdz tikt vaļā no egoisma. Tad neviens nebaidās, ka viņu izsmies vai kauninās par Dieva vārda pieminēšanu. Dieva pielūgšana kopā ar citiem iedvesmo cilvēkus. Cilvēku sabiedrības radnieciskā noskaņa palīdz audzēt pielūgsmes sīko stādiņu un aizsargāt to no izsmiekla svelmainā karstuma. Nama Sankirtana (bhadžanu dziedāšana grupā) pasargās jūs no novērsošām domām, kas mēdz uzmākties vienatnē. Tāpēc – dziediet skaļi slavu Dievam un uzlādējiet atmosfēru ar dievišķo sajūsmu!

Dieva vārds ir visefektīvākais toniks, kas pasargā no slimībām. Tāpēc nemeklējiet aizbildināšanos, bet apmeklējiet visas bhadžanu dziedāšanas reizes. Ja esat slims, badžanas palīdzēs izārstēties.

Badžanas ir nopietnas garīgas nodarbības, kā rezultātā tiek mazināta pieķeršanās pārejošām lietām, jūs tiekat attīrīti un stiprināti, atbrīvojot no atkārtotas dzimšanas un nāves, un pastāvīgām ciešanām. Var likties, ka tā ir vāja ārstēšana kādai smagai slimībai. Un tomēr - tās ir brīnumzāles!

Visizplatītākā sevis attaisnošana mūsdienās šai neatliekamā uzdevuma pildīšanai ir - “nav laika” saspringtajā dienas kārtībā badžanām. Ja simtiem darbu nastu var nest, jo tie ir tādi, no kuriem “nedrīkst izvairīties”, vai tiešām Nama Sankirtana – dziesmas par Dievu, ir tik nevēlams papildinājums? Tas, kurš tiek galā ar simts, noteikti tiks galā ar vēl vienu.

Dievs ir visuresošs. Viņš mīt katrā sirdī, un visi vārdi ir Viņa vārdi. Jūs viņu varat saukt jebkurā vārdā, kas sagādā jums prieku. Nenopeliet citus Viņa vārdus un veidus un nekļūstiet par fanātiķiem, kas tajos nespēj saredzēt Viņa godību. Dziedot badžanas, izbaudiet sevī šo vārdu saldumu, pakavējoties pie dziesmu nozīmes un katra Dieva vārda un veida vēstījuma!

Atcerieties, katra Dievam par godu dziedāta dziesma ir zobens, kas pārcērt slinkuma mezglus. Tas ir labs veids, kā kalpot sabiedrībai, lai atgādinātu visiem par viņu pienākumiem pret Visvareno, kurš viņus sargā. Lai vienmēr uz jūsu lūpām ir Dieva vārds, tad visas skaudīgās un naidīgās domas pazudīs no jūsu sirdīm. Ja tik jūs izrādīsiet patiesu interesi sevis attīstīšanai, esmu gatavs būt jums blakus un vainagot jūsu pūles ar panākumiem. Tāpēc netērējiet bezmērķīgi savu laiku! Lai katrs brīdis ir badžana. Izvairieties no niecīgām sarunām. Ziniet badžanu mērķi un ar visu sirdi atdodaties tām. Gūstiet maksimālo labumu no gadiem, kas jums piešķirti!

bottom of page