top of page

Darbība

     Satja Sai Baba saka, ka izglītībai, tīram dzeramajam ūdenim un medicīnai vajadzētu būt pilnībā bez maksas visiem, neskatoties uz rasi, ticību, ādas krāsu, reliģiju un valsti.

 

Izglītība

 

Sai Baba ir pasaules skolotājs. Viņš ir nodibinājis izglītības sistēmu, kura ir pilnīgi bez maksas un tā aptver visus izglītības līmeņus, no pamatskolas līdz pat universitātes grādam. Šajā sistēmā augstākā akadēmiskā izpausme tiek sasniegta balstoties uz piecām cilvēciskajām vērtībām: Patiesība, Tikumība, Miers, Mīlestība un Nevardarbība. Šo vērtību mācīšanas mērķis ir sagatavot studentus dzīvot pēc šiem principiem, iekļaujoties sabiedrībā. Tādējādi darbs netiek uzskatīts tikai par naudas un materiālo labumu iegūšanas līdzekli, bet gan par instrumentu, ar kuru labāk kalpot cilvēkiem un sabiedrībai.

Sai Babas universitātes beidzēji ir pieprasīti visā pasaulē. Bez zinātniskās izcilības viņu krietnumu raksturo godīgums un profesionālas zināšanas.

 

Veselības aprūpe

 

Pēc vairāku citu klīniku uzbūvēšanas 1991.gada novembrī Baba, Indijas premjerministram klātesot, atklāja vismodernāko un mūsdienīgāko klīniku visā Indijā: Īpaši Specializēto klīniku Putaparti. Tajā tiek veikta hospitalizācija, medicīniskā palīdzība, ģimeņu izmitināšana, ārstēšana un ķirurģja, ieskaitot vissarežģītākās un dārgākās ārstniecības metodes pilnīgi bez maksas. Līdz 2006.gada beigām Putaparti klīnikā tika veiktas desmitiem tūkstošu sirds operācijas.

2001.gada janvārī Sai Baba atklāja arī Īpaši Specializēto klīniku Vaitfīldā, Bangalorā. Šajā klīnikā ir 330 gultasvietas, 12 operāciju zāles, kas specializējās kardioloģijā, asinsvadu, sirds un krūšu kurvja operācijās, neiroloģijā un neiroķirurģijā. 2007.gada jūnijā šajā klīnikā ārstēto pacientu skaits bija 450865 – lielākoties tie bija cilvēki, kas nebūtu spējīgi samaksāt par ārstēšanu.

“Ja slimības un ciešanas nešķiro bagātos un nabagos, tad kāpēc lai mēs to darītu?”

Kā mirdzošas zvaigznes tumšā naktī, Babas slimnīcas Putaparti un Bangalorē dod ne tikai atbildi par brīvu medicīnu, ko tur nodrošina katru dienu, bet arī ir piemērs tam, cik daudz Dievs ir gatavs mums mācīt par cilvēku ciešanu atvieglošanu caur optimālu medicīnisko aprūpi, kam pamatā ir cilvēciskās vērtības.

 

Ūdens projekti

 

Dienvidindijā, Andra Pradešas štatā, diviem miljoniem cilvēku dzeramais ūdens vienmēr ir bijusi ikdienas problēma. Netika nodrošināta ne tikai ūdens tīrība, bet bieži bija pieejams vienīgi piesārņots ūdens. Pēc tam, kad Sai Baba bez panākumiem bija aicinājis valdību rīkoties, Viņš uzsāka liela apjoma un steidzamus projektus. Tie aptvēra Anantapuras rajonu 1994.gadā, Medaku un Mahabubnagaru 2001.gadā, Čenaju 2004.gadā. Šie projekti līdz šim brīdim nodrošina miljoniem cilvēku un vairāk kā 1000 ciematu ar tīru dzeramo ūdeni. Vēl viens ūdens projekts tika sākts Austrumgodavari 2007.gadā.

Sai Baba nekad nav lūdzis naudu šiem Darbiem, Viņš tikai dod iespēju tiem, kas to vēlas, ziedot visu labā.

 

“Jūsu dzīve ir mans vēstījums"

 

Iedvesmojoties no šo grandiozo panākumu piemēra, tūkstošiem cilvēku visā pasaulē, atbilstoši savām iespējām, ir uzsākuši dažādas sabiedriskas aktivitātes. Piemēram, slimnīcu, skolu, bērnudārzu un ēdnīcu celtniecību nabadzīgajiem, kā arī citus visdažādākā veida pasākumus, lai kalpotu sabiedrības mazāk veiksmīgajai daļai. Lai palīdzētu veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar fiziskām problēmām, hroniski slimiem vai mirstošiem, kā arī sabiedrības pabērniem.

 

”Rokas, kas palīdz, ir svētākas nekā lūpas, kas lūdz.”

bottom of page