top of page

Gaismas meditācija

 

Novieto sev priekšā aizdegtu sveci. Novēro liesmu, kamēr atrodi un ieņem mierīgu un ērtu pozu. Tad atļauj acīm maigi aizvērties. Tagad pievērs visu uzmanību savai elpai – kurai būtu jābūt dziļai un vienmērīgai. Sajūti elpas pieskārienu savām nāsīm, ieelpojot un izelpojot, un izjūti, kā tavs ķermenis atslābinās ar katru elpu.

Ar katru izelpu jūti kā saspringums atstāj tavu ķermeni un sajūti sevī dziļāku un dziļāku atslābumu.Ar katru ieelpu ieelpo mieru un prieku, un sajūti kā tavs prāts kļūst mierīgs un rāms.

Tagad atver acis un sāc cieši skatīties liesmā nemirkšķinot acis. Pievērs uzmanību liesmas lielumam un formai, liesmas dažādām nokrāsām un aurai, kas tai ir apkārt.

Ļauj acīm aizvērties un vizualizē liesmu starp savām uzacīm. No šejienes ļauj liesmai slīdēt lejup uz tavu sirdi, izgaismojot tās ceļu. Vizualizē sirdi kā lotosa pumpuru un tiklīdz gaisma ielīst sirdī, saskati kā lotosa ziedlapiņas atveras viena pēc otras, attīrot visas tavas domas, jūtas un emocijas, piepildot tavu sirdi ar nomierinošu, dziedējošu gaismu un mīlestību.

Šī gaisma kļūst spožāka un spožāka un izplešas, lai piepildītu visu tavu krūšu kurvi, tad apņem tavus plecus, rokas un plaukstas peldinot tās gaismā, attīrot tās un palīdzot tām kļūt par instrumentiem, kas kalpo taviem līdzcilvēkiem.

Tagad redzi gaismu izplatāmies pa visu vēderu, dziedējot katru orgānu, kuram tā pieskaras, tad izplatoties iegurnī un virzoties lejup pa kājām un pēdām, piepildot tās ar gaismu. No šī brīža tavas pēdas vedīs tevi pa pareizas rīcības, patiesības ceļiem vadot tevi pretī gaismai.

 

Ļauj gaismai doties augšup un sasniegt tavu rīkli, mēli un muti un attīrīt šos runas instrumentus. No šī brīža tie runās patiesību, laipnus un mīlestības pilnus vārdus. Ļauj gaismai sasniegt tavas acis un ausis un svētīt tavu redzi un dzirdi tā, lai tu uztvertu skaistumu un vienotību ar visām Dieva radībām. Visbeidzot piepildi ar gaismu savu galvu izgaismojot un attīrot prātu un gudrību.

Tad gaisma izplatās ārpus tavas galvas un veido vainagu aizsargājot un pārklājot tavu galvu. Tad gaisma plūst ap tavu ķermeni izveidojot gaismas kūniņu ietverot to, dziedējot un uzlādējot to. Saskati gaismu tevī un ap tevi, kļūsti spēcīgāks un spēcīgāks, kamēr tu jūti, ka esi kļuvis par gaismas būtni.

Ļauj gaismai izplesties ārpus tevis, lai ietvertu tos, kas ir ap tevi, tavus draugus, dzīvesbiedru, bērnus, vecākus, darba biedrus, tos, ar kuriem kopā tu atpūties. Kad gaisma izplešas, redzi savu mīļoto ģimeni, līdzbiedrus un draugus, kuri tiek piepildīti ar gaismu.

Ļauj gaismai izplesties tālāk un piepildīt tavu apkārtni, piepildot mājas, kokus, dzīvniekus, parkus un dārzus. Sūti gaismu tālāk lai ieskautu visu tavu valsti. Izplet gaismu līdz pat zemes centram, tad ļauj tai izplesties tālāk piepildot okeānus, kontinentus, salas un polus. Sūti gaismu tālāk dienas un nakts debesīs un ļauj tai piepildīt visu Visumu.

 

Saki sev:

“Es esmu gaismā”,

“Gaisma ir manī”,

“Es esmu gaisma”.

 

Uzkavējies šajā gaismas pieredzē ietverot un piepildot visu.

 

Tad maigi atgriezieties no šīs gaismas atļaujot visumam atgriezties skatot to ar tavām prāta acīm, redzi kā gaisma atgriežas uz zemes, tavā valstī, tavā istabā saredzot gaismas liesmu savā sirdī atstājot to degam sirdī visu laiku.

Apzinies savu ķermeni, savus locekļus, savu pozu. Lēnām pakustini savus locekļus un atmosties no savas meditācijas, kad esi tam gatavs.

bottom of page